Stajnia Jeździecki azyl

Jazda konna to coraz bardziej popularny sport, który pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę w tym zakresie, powinieneś wybrać odpowiednią szkółkę jeździecką, która nie tylko zatrudnia doświadczonych instruktorów, ale także dba o dobrostan i zdrowie koni. Warta polecenia jest Stajnia Jeździecka Azyl Natalii Kalinowskiej. Sprawdź, jak wygląda nauka jazdy konnej w tym miejscu.

Pierwsza wizyta w stadninie koni

Nauka jazdy konnej w Stajni Jeździeckiej Azyl Natalii Kalinowskiej rozpoczyna się od wizyty zapoznawczej, dzięki której będziesz miał okazję oswoić się ze zwierzętami. Instruktor podpowie Ci, w jaki sposób podchodzić do zwierząt, aby nie czuły się zagrożone w Twojej obecności. Dowiesz się też wszystkich najważniejszych informacji związanych z pielęgnacją i szczotkowaniem oraz siodłaniem.

Nauka jazdy konnej

Okazywanie szacunku koniom jest kluczowe w trakcie nauki jazdy. Są to bowiem zwierzęta bardzo płochliwe i z natury nieufne. Poznanie specyfiki zachowań tych wyjątkowych zwierząt jest więc niezbędne w całym procesie – opowiada przedstawiciel szkółki.

Należy także zadbać o odpowiednie ubranie – długie spodnie, buty na płaskiej podeszwie i kask.

Jazda konna
Nauka jazdy konnej

Zdobywanie właściwych umiejętności rozpoczyna się od nauki jazdy konnej na lonży. Wówczas instruktor będzie trzymał konia na długiej lince, aby zapobiec ewentualnym niekontrolowanym zdarzeniom. Do samodzielnej jazdy będziesz mógł przystąpić dopiero wtedy, kiedy bez żadnych problemów będziesz potrafił utrzymywać się w siodle. Na kolejnym etapie nauczysz się skręcać i zatrzymywać, jeździć w kłusie i galopie. Stajnia Jeździecka Azyl przygotuje Cię do sportowej lub rekreacyjnej jazdy konnej, w zależności od Twoich oczekiwań i umiejętności. Warto podkreślić, iż w tej stadninie konnej odbywają się także zajęcia terapeutyczne dla dzieci chorych umysłowo i ruchowo. Dzięki hipoterapii można zauważyć znaczne postępy w poruszaniu, komunikacji i wyrażaniu własnych uczuć.