O nas

STAJNIA „JEŻDZIECKI AZYL”

Stajnia Jeździecki Azyl, bezpieczna przystań dla zwierząt i ludzi. Od 2016 roku działaność zlokalizowaną w Wielkim Wełczu, prowadzi Natalia Kalinowska. Nie zapominajmy jednak, że niczego nie udałoby się osiągnąć bez pozostałej części azylowej ekipy. Wraz z partnerem Łukaszem oraz wolontariuszkami, specjalizujemy się w pokazywaniu końskiego światka z nieco innej strony, takiej trochę bardziej „końskiej”. Bo w życiu zwierząt liczy się serce…

Po pierwsze, hipoterapia, czyli rehabilitacja z koniem. Jest to szereg działań mających na celu przywracanie zdrowia i sprawności przy pomocy konia i jazdy konnej. Daje ona wiele możliwości terapeutycznych, dlatego jest jedną z metod o największym zasięgu pod względem różnorodności korzystających z niej Pacjentów. Celem hipoterapii jest wspieranie kompleksowej rehabilitacji dziecka, dzięki wykorzystaniu wyjątkowych doznań, jakie daje człowiekowi kontakt z koniem. Hipoterapia przeznaczona jest dla dzieci z upośledzeniem ruchowym oraz umysłowym.

Po drugie, nauka jazdy konnej. W pierwszej kolejności stawiamy zawsze na bezpieczeństwo. Podczas zajęć indywidualnych zaczynamy od pokazania równowagi i nauczania w taki sposób, żeby jazda była przyjemnością zarówno dla jeźdźca jak i konia. Przede wszystkim probujemy przekonać naszych podopiecznych, że jazda konna i piękno tego sportu nie polega tylko na trenowaniu, skakaniu, zdawaniu odznak i osiąganiu sukcesów, ale przede wszystkim na obcowaniu z tymi cudownymi zwierzętami, jakimi są konie! Poświęcaniu im czasu, wyprowadzaniu na spacer, trawę, pielęgnacji i nawiązywaniu więzi. Jeśli oddasz serce zwierzęciu to na pewno do Ciebie wróci.

Stajnia Jeździecki Azyl zlokalizowana jest w Wielkim Wełczu niedaleko Grudziądza, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Właścicielką stajni jest Natalia Kalinowska. Działalność prowadzimy od 2016 roku.

Skontaktuj się z nami